REKLAMA
Znaleziono 990 wyników
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
[Polska] Gotowa dwójka od dewelopera. Gdzie i za ile?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Gotowa dwójka od dewelopera. Gdzie i za ile?
Największe wzięcie na rynku deweloperskim mają mieszkania dwupokojowe. Szczególnie poszukiwane są te...
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej
Sieć Badawcza Łukasiewicz i ORLEN Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie o szerokiej współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Obejmuje ono m.in. powołanie i wspólne prowadzenie centrum szkoleniowego energetyki jądrowej. Umowę podpisano w siedzibie Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki w warszawskiej dzielnicy Wawer, gdzie planowane jest powstanie obiektu.
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk Nowa przestrzeń w Olivia Centre będzie centrum planowania i koordynacji budowy przy największej morskiej farmie wiatrowej w Polsce. Biuro w Gdańsku ułatwi współpracę z regionalnymi partnerami oraz dostęp do kluczowej infrastruktury dla budowy Baltica 2.
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie artykuł
Pokaż artykuł
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie
Na Opolszczyźnie oficjalnie uruchomiono pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii działający samodzielnie, bez powiązania z farmą wiatrową czy fotowoltaiczną. Instalacja w Starym Grodkowie to projekt, który wyznacza nowy kierunek dla krajowej energetyki — magazynowanie energii przestaje być dodatkiem, a staje się infrastrukturą krytyczną, niezbędną do stabilizacji sieci i integracji rosnącej liczby OZE.
Budowa wielkiego Terminala T5 w Porcie Gdańsk na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego Terminala T5 w Porcie Gdańsk na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]
Budowa strategicznego terminala T5 w Porcie Gdańsk wkroczyła w decydującą fazę. Maj 2026 roku przyniósł przełomowy kamień milowy dla tej kluczowej inwestycji, która ma stać się logistycznym sercem polskiej transformacji energetycznej na Bałtyku. Prace konstrukcyjne na gdańskim nabrzeżu osiągnęły zawrotne tempo, przybliżając moment, w którym infrastruktura przejmie pierwsze operacje dla morskich farm wiatrowych (offshore wind). Na koniec maja zaawansowanie całego projektu szacowano już na imponujące 86 procent.
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań Westartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań West
SimpliCity Printing House dołączy do grona najemców MLP Poznań West. Wielkoformatowa drukarnia będzie korzystała z ok. 5,3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, która zgodnie z planem zostanie przekazana w IV kwartale br. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja CBRE.
W Kleszczowie pod Bełchatowem powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W Kleszczowie pod Bełchatowem powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energii
W województwie łódzkim, w Kleszczowie (powiat bełchatowski) powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energii. Inwestycja w zakład produkcji ogniw, baterii i magazynów energii to efekt współpracy poznańskiej spółki Compremum z pochodzącą z Singapuru firmą Durapower Holdings PTE LTD, która dostarczy know-how, oraz Elmodis z Krakowa, dostarczającą rozwiązania IoT do sterowania magazynami.
W Ziębicach na Dolnym Śląsku powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Ziębicach na Dolnym Śląsku powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
Kolejna duża inwestycja z branży OZE na Dolnym Śląsku. W Ziębicach (powiat ząbkowicki) zostanie wybudowana nowa, duża farma fotowoltaiczna. Zasili kilkanaście tys. gospodarstw domowych.
ORLEN Neptun prowadzi badania środowiska morskiego dla gigantycznej farmy wiatrowej Baltic Westartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Neptun prowadzi badania środowiska morskiego dla gigantycznej farmy wiatrowej Baltic West
Badania środowiska morskiego stanowią nieodłączny element procesu przygotowania morskiej farmy wiatrowej do realizacji fazy budowy, a w dalszym etapie jej eksploatacji zgodnie z wypracowanymi standardami środowiskowymi. Na obszarze planowanej farmy wiatrowej Baltic West, na którą składają się cztery koncesje, kompleksowe prace badań prowadzi polska firma MEWO, wykorzystując specjalistyczne statki badawcze oraz samolot.
[Wrocław] Nowa IKEA na miarę Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa IKEA na miarę Wrocławia
Już 8 maja 2013 roku nastąpi otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Najnowocześniejszy obiekt szwedzki...
[Świnoujście] Terminal LNG: Podpisano aneks gwarantujący "zakończenie inwestycji w bezpiecznym terminie"artykuł
Pokaż artykuł
[Świnoujście] Terminal LNG: Podpisano aneks gwarantujący "zakończenie inwestycji w bezpiecznym terminie"
Uzyskanie przez terminal LNG w Świnoujściu pozwolenia na użytkowanie do końca 2014 roku, czyli w ter...
[Polska] Sprawdź, gdzie najtaniej wynajmiesz mieszkanieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Sprawdź, gdzie najtaniej wynajmiesz mieszkanie
W poszukiwaniu mieszkań na wynajem zwykle kierujemy się różnymi czynnikami w kombinacji zależnej od...
[Warszawa] W stolicy trwają targi RENEXPOŸ Polandartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] W stolicy trwają targi RENEXPOŸ Poland
W Warszawskim Centrum EXPO XXI rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywnośc...
[Wrocław] Trzy firmy z Wrocławia wyróżnione przez londyńską giełdę. To one inspiruję Europęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Trzy firmy z Wrocławia wyróżnione przez londyńską giełdę. To one inspiruję Europę
Chemeko System, Max Computers i Ozon Group – te trzy wrocławskie przedsiębiorstwa znalazły...
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostejartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyj...
Szwedzka firma HL Display zostaje na dłużej w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma HL Display zostaje na dłużej w Gliwicach
Szwedzka firma HL Display zostaje na dłużej w Gliwicach. Ta specjalizująca się w komunikacji wewnątrzsklepowej, merchandisingu oraz ekspozycjach produktowych firma, przedłużyła najem 10 tys. mkw. w Segro Business Park Gliwice. Dodatkowo dla klienta zostanie wykonana ekologiczna adaptacja wynajmowanej przestrzeni.
Pierwszy budynek Skysawa otrzymał najwyższy w Polsce certyfikat BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy budynek Skysawa otrzymał najwyższy w Polsce certyfikat BREEAM
Niższa część kompleksu biurowo-usługowego Skysawa, sztandarowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości, otrzymała końcowy certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding z rekordowo wysokim wynikiem 94,1 proc. Jest to aktualnie najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce.
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciu
Nowa, wielka inwestycja firmy PKN Orlen na Podkarpaciu. We wtorek 1 marca spółka Orlen Południe podpisała umowy na budowę wytwórni bioetanolu o wartości 1,12 mld zł. Generalnym wykonawcą głównej instalacji B2G, o rocznej wydajności 25 tys. ton, będzie firma Zarmen. Bioetanol wytworzony zostanie przede wszystkim ze słomy zbóż.
REKLAMA